Moja knižnica - návod

Moja knižnica predstavuje rozšírenie katalógu kníh InfoGate o možnosť si evidovať vlastnú čitateľskú aktivitu a/alebo tituly, ktoré vlastníte alebo ste čítali. V mojej knižnici si môžete budovať prehľadný zoznam titulov, v ktorom viete jednoducho filtrovať rôzne stavy kníh a mať vždy prehľad o tom, čo ste už čítali alebo čo sa čítať chystáte, či práve čítate. Vaša knižnica je prístupná iba pre vás, žiaden iný používateľ nevidí, čo v nej máte.

Ako si vytvorím vlastnú knižnicu?

Podmienkou je, aby ste sa stali registrovanými používateľmi alebo sa prihlásili do svojho konta. Následne si vyhľadajte titul, ktorý chcete zaradiť do svojej knižnice. V detaile nájdete pod obálkou knihy tlačidlo „Prevziať“, ktorá vám po stlačení vytvorí novú záložku „Moja knižnica“. V tejto záložke môžete zaznamenať niekoľko stavov a informácií, ktoré vám pomôžu si urobiť detailný prehľad o vašej zbierke.

Čitateľská aktivita

V detaile záznamu po stlačení tlačidla "Prevziať" si v záložke Moja knižnica viete zaznamenať stavy:

  • čítam
  • čítal som
  • chcem čítať

Pri jednotlivých stavoch môžete zapísať aj dátumy, od kedy – do kedy ste titul čítali, alebo ho čítate.

Vlastníctvo knihy

V detaile záznamu po stlačení tlačidla "Prevziať" si v záložke Moja knižnica môžete označiť príznak o vlastníctve daného titulu. Okrem toho je možné zapísať aj údaje kategória, umiestnenie a dátum od kedy knihu vlastníte.

Umiestnenie predstavuje popis miesta, miestnosti, budovy, kde je titul uložený (napríklad: detská izba, mestský úrad, klubovňa).

Kategória predstavuje popis konkrétnej tematickej časti, regálu (napríklad: ľúbostné romány, detektívky, horory a pod.). Na základe všetkých údajov je možné v zozname mojich kníh v mojej knižnici

filtrovať.

Spoločne s vaším hodnotením a komentárom si takto viete každý titul detailne „spoznámkovať“ a k údajom sa kedykoľvek vrátiť.

Požičiavanie kníh

V detaile záznamu, ktorý máte pridaný v knižnici sa nachádza možnosť zaznamenať výpožičku tohoto titulu. Slúži na to, aby ste si mohli zaznamenať informácie o tom, čo ste požičali, kedy, komu a na akú dlhú dobu. Ak má váš známy konto na InfoGate, uvidí aj on informáciu o tom, že má knihu požičanú.

Výpožičku urobíte tak, že pod obálkou knihy stlačíte tlačidlo Požičať známemu. Následne sa Vám otvorí okno, do ktoré zapíšete:

  • komu knihu požičiavať, a to buď tak, že vpíšete iba voľný text (napríklad: Kamarát Ferko alebo zapíšete emailovú adresu, pod ktorou je registrovaný v katalógu InfoGate),
  • vyberiete dátum do kedy mu knihu požičiavate.
  • potvrdíte okno.

Následne Vám pribudne v detaile záznamu záložka Výpožičky, kde uvidíte zapísané údaje. Prehľad všetkých vypožičaných kníh nájdete na hlavnej stránke knižnice.

Pozrite si video návod ako urobiť výpožičku knihy.

Nenašli ste odpoveď?

V prípade, že ste nenašli odpoveď, budeme veľmi radi, ak sa na nás obrátite. Vaše otázky radi zodpovieme na adrese: podpora@infogate.sk